Arhiva kategorije: Natječaji

Natječaj za sudjelovanje na jubilarnoj XX. izložbi fotografija na temu „ŽENA“

Žena 2024.Fotoklub Color Rijeka objavljuje Natječaj  za sudjelovanje na jubilarnoj XX. izložbi fotografija na temu „ŽENA“.

Na natječaju mogu sudjelovati svi fotografi s područja Hrvatske i susjednih zemalja. Primaju se crno-bijele i fotografije u boji, neovisno o tehnici obrade, u digitalnom obliku.
Tema izložbe je žena. Žena ne mora nužno biti jedini subjekt fotografiji, važno je da fotografija bude tematski povezana uz pojam žene (portret, posao, zanimanje, akt, sport i sl..
Svaki autor može sudjelovati s najviše šest (6) pojedinačnih fotografija. Kolekcije se ne primaju.

Prijem radova, krajnji rok:    četvrtak, 22. 2. 2024 god. do 24,00 sata.

Nastavi čitati Natječaj za sudjelovanje na jubilarnoj XX. izložbi fotografija na temu „ŽENA“

Nastavljajući tradiciju organizacije salona crno-bijele fotografije 100+1, jedinstvenog kako po konceptu tako i po estetskim kriterijima Foto klub Color Rijeka raspisao je Natječaj za sudjelovanje na 10. salonu crno-bijele fotografije 100+1. Izložba se održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog fotosaveza. Riječ je o natječajnoj izložbi na koju se prima najviše do 100 crno-bijelih fotografija + jedna, koja se estetskim kriterijima izdvaja od drugih, a kojoj selektorica/selektor dodjeljuje Grand Prix Fernando Soprano.

Tema izložbe: SLOBODNA

Tekst natječaja:    Tekst natječaja 10. salon crno-bijele fotografije-100+1
Prijavnica:               10. Salon crno-bijele fotografije 100+1 Prijavnica 2023

Fotografije za izbor, prijavnice i potvrde o uplati kotizacije šalju se na e-mail adresu: salon100plus1@gmail.com ili putem online prijave na https://www.fotoklubcolor-rijeka.hr/prijavnica/

Zadnji rok dostave radova je petak, 24. 11. 2023.  godine.
Izložba će biti otvorena 11. prosinca 2023. u galeriji Centra tehničke kulture Rijeka.

Kustosica izložbe: izv. prof. art. Jelena Blagović

Nastavi čitati Natječaj za sudjelovanje na 10. salonu crno-bijele fotografije 100+1. Contest for participation in the 10th exhibition of black and white photography 100+1.

Nastavljajući tradiciju organizacije salona crno-bijele fotografije 100+1, jedinstvenog kako po konceptu tako i po visokim estetskim kriterijima Foto klub Color Rijeka raspisao je Natječaj za sudjelovanje na 9. salonu crno-bijele fotografije 100+1. Izložba se održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog fotosaveza.

Nastavi čitati Natječaj za sudjelovanje na 9. salonu crno-bijele fotografije 100+1. – Contest for participation in the 9th exhibition of black and white photography 100+1.

Fotografski natječaj Jedra Kvarnera 2022.

Moram unaprijed reći da od kolega iz Fotosaveza  Primorsko-goranske županije (nismo članica tog Saveza) nismo dobili izravan poziv, već sam ovaj preuzeo sa stranica HDLU Rijeka, no svejedno vam šaljem poziv za učešće na izložbi. Nama je važna fotografija a ne taština.
Poziv za učešće na izložbi: Fotosavez  Primorsko-goranske županije na tragu svojih osnovnih zadaća a u duhu očuvanja tradicije ovoga kraja raspisuje fotografski natječaj pod nazivom: Jedra Kvarnera 2022.

Nastavi čitati Fotografski natječaj Jedra Kvarnera 2022.

Poziv na nagradni fotonatječaj ‘PhotoCity’ 2022 – VEZE

KAF Sv .Lovreč organizira i ponovno otvara 11. ‘PhotoCity‘ nagradni foto-natječaj. Natječaj je otvoren 05.07.’22 i bez kotizacije je. Namijenjen je svima iz Republike Hrvatske, bez obzira na dob (za sve one iznad 16 godina) ili profesionalni status.

Tema ovogodišnjeg natječaja je ‘VEZE‘. Zadana tema omogućava širok spektar interpretacije, od onih veza koje primjećujemo u prirodi i oko nas, do drušvenih, socijalnih, sve do filozofskih.

Nastavi čitati Poziv na nagradni fotonatječaj ‘PhotoCity’ 2022 – VEZE