Kako postati član

Foto klub je 1961.g.  osnovao Fernando Soprano, riječki fotograf koji je sudjelovao na više od 300 izložbi fotografija te osvojio preko 40 raznih nagrada.

Foto Klub “COLOR” je privremeno prestao s radom početkom osamdesetih. Zahvaljujući inicijativi i entuzijazmu prof. Rajka Đedovića, foto klub “COLOR” ponovno započinje s radom 2005. godine.

Statut foto kluba “COLOR” Rijeka (PDF, 9MB)

Izvršni odbor:

• Ivica Nikolac, predsjednik
  • Edvard Primožić, (tajnik),
  • Aleksandar Tomulić, član

Kako se učlaniti?

Članarina za 2022. godinu iznosi 100,00kn.

Uplaćuje se na FOTO KLUB COLOR IBAN: HR1823600001101893177
Poziv na broj  00  OIB člana (11 znamenki).

Članovi kluba imaju popust kod uplata kotizacija za izložbe organizirane u klubu i prednost na radionicama kluba.

Sastanci u klubu:
Dva puta mjesečno, i to  drugi i četvrti utorak.
Na sastancima članova kluba dogovaraju se teme za razgovor, priređuju zajednički foto izleti i druga događanja.
Tko želi može donijeti svoje radove na Portfolio review. ( dobiti mišljenje stručnjaka o svom radu, razgovarati o tome kako snimate i o tome kako se vaš trenutni pristup može poboljšati kroz analizu fotografija).

Kontakt  telefon:
Tajnik kluba: 091/ 27 37 526 (Edvard),
E-mail: fotoklubcolor@gmail.com

Poruka trenutnog predsjednika kluba:
Zašto se učlaniti? To je dobro pitanje. Udruge građana (foto klub je udruga) trebaju služiti druženju, zajedničkom radu na projektima, pomaganju drugima u napredovanju u onom čime se bavite (fotografija), uz pomoć onih koji znaju više od vas i koji vam mogu i žele pomoći. Ako naravno uopće želite takvo što.
Moje iskustvo govori, a to pokazuju i fotografije koje kolaju po izložbama, natječajima i društvenim mrežama, većina današnjih fotografa (krivim Google i svakojake instruktore, gure fotografije), misli da im ne treba nikakvo mentorstvo i savjeti struke, oni su zadovoljni s time što rade i kako rade.
I dobro je da je tako. O ukusima ne treba raspravljati, rekoše stari Rimljani, zato im je carstvo i propalo.
Ivica