Arhiva | Vijesti RSS feed

6. Salon crno-bijele fotografije

Izložba 6. Salon crno-bijele fotografije 100+1 na kojoj se dodjeljuje Grand prix “Fernando Soprano” otvara se u petak 19.06.2018 godine u galeriji “KORTIL” u Rijeci. Grand Prix dodjeljuje se odlukom selektora za najbolju fotografiju i izniman uspjeli pristigli autorski rad na 6. salonu c/b fotografije.

Izložba “Žena” – rezultati

U galeriji Foto kluba Color – Rijeka postavljena je XIV: tradicionalna izložba “ŽENA”. Na raspisani natječaj javilo se 47 autora iz Hrvatske i Slovenije. Na izložbu je stiglo 350 fotografija u pojedinačnoj konkurenciji te 29 kolekcija fotografija. Fotografije i kolekcije za izložbu izabrao je Ivica Nikolac prof. te dodijelio slijedeće nagrade:

Leave a comment Continue Reading →

Fotografski natječaj – “Spolije u urbanom prostoru”

Klub studenata povijesti umjetnosti ARTeFACT iz Rijeke organizira VIII. Dan povijesti umjetnosti na temu Urbana baština, a održat će se 16. ožujka 2018. godine. Povodom Dana PU otvoren je fotografski studentski natječaj s temom „SPOLIJE U URBANOM PROSTORU“ namijenjen svim redovitim studentima visokih učilišta Republike Hrvatske.

Izložba: Od gorja do primorja

U četvrtak 30.11.2017 godine u galeriji Foto kluba Color Rijeka, Titov trg 6/2 u 19 sati otvara se izložba “Od gorja do primorja”.

Uz rijeku Pivku

U četvrtak, 21.09.2017 godine u galeriji foto kluba Color Rijeka, Titov trg 6/2. u 20 sati otvara se fotografska izložba pod nazivom UZ RIJEKU PIVKU. Autor fotografija je gospodin Branko Česnik iz Pivke – Slovenija.

Otvaranje međunarodne izložbe – FotoTriangulum

U subotu se u Lovranu u galeriji LAURUS, Trg slobode 15 u 19 sati otvara međunarodna izložba pod nazivom FOTOTRIANGULUM na kojoj svoje fotografije izlažu dva autora iz Budimpešte, Gábor Béla i Kelemen Sándor te Edvard Primožić iz Lovrana.

5. Salon crno-bijele fotografije

U galeriji Muzeja Grada Rijeke u četvrtak, 11.05.2017 dodine u 19,30 sati otvara se 5. Salon crno-bijele fotografije na kojoj će se po prvi puta dodijeliti Grand Prix Fernando Soprano za najbolju fotografiju na izložbi. Žiri u sastavu Jolanda Todorović, prof., Damir Šegora, prof. i žorž Istog Duško fotograf za izložbu su izabrali 71 crno-bijelu […]

Leave a comment Continue Reading →

XIII. izložba umjetničke fotografije Žena 2017.

Zbog većeg broja autora iz raznih krajeva Hrvatske, koji su poslali svoje radove na raspisani natječaj za XIII izložbu tema – Žena i zbog većeg broja pristiglih kolekcija odlučeno je da se postave dvije izložbe fotografija i to:

Leave a comment Continue Reading →

Maškare i maškarani običaji u PGŽ

Foto klub Color iz Rijeke, Titov trg 6/2 objavljuje 4 po redu izložbu “MAŠKARE I MAŠKARANI OBIČAJI U PGŽ”.

3. Izložba fotografija 1+1

Foto klub Color Rijeka vas poziva na 3. fotografsku izložbu 1+1 koja će se otvoriti u galeriji  Kluba u četvrtak, 22.12.2016 godine. Selektor izložbe prof. Ivica Nikolac izabrao je za izložbu ukupno 45 fotografija od 28 autora i autorica  sa područja Hrvatske i Slovenije.